Oolong

To odmiana częściowo sfermentowanej chińskiej herbaty znanej ze słodkiego i kwiatowego aromatu.Jej nazwę tłumaczy się jako "herbatę czarnego smoka". Smak tej herbaty może być różny - słodki, owocowy o miodowym aromacie, drzewny, świeży z całym bukietem zapachów. Historia herbaty Oolong wiąże się z trzema hipotezami dotyczącymi jej początków. Pie...

To odmiana częściowo sfermentowanej chińskiej herbaty znanej ze słodkiego i kwiatowego aromatu.Jej nazwę tłumaczy się jako "herbatę czarnego smoka". Smak tej herbaty może być różny - słodki, owocowy o miodowym aromacie, drzewny, świeży z całym bukietem zapachów. Historia herbaty Oolong wiąże się z trzema hipotezami dotyczącymi jej początków. Pierwsza zakłada, że została odkryta w X w. w Północnej dynastii Song. Władcy nakazali stworzenie pięknego ogrodu herbacianego w hołdzie dla rodu Beiyuan przybywającego z prowincji Fuijan. Ogród ten istniał przez 458 lat. Hołd dotyczył dwóch gatunków herbat - Smoka i Feniksa. Dynastia Ming kultywowała produkcję herbaty w formie krążków. Beiyuan postanowili to zmienić i produkowali herbatę jako sypki proszek o ciemnej barwie. Tak powstała herbata Czarnego Smoka. Druga hipoteza zakłada, że Oolong zostało wynalezione na Górze Wuyi 武夷山 w prowincji Fuijan w XVIw. za dynastii Ming. Herbata Oolong była pozostawiana na słońcu w bambusowym koszu, potem suszona i pieczona a nazwę zawdzięcza Górze Wuyi, gdzie została pierwszy raz wyprodukowana. Trzecia hipoteza jest małoprawdopodobna i dotyczy myśliwego zwanego Czarnym Smokiem, ze względu na ciemną skórę. Myśliwy przebywał na polowaniu i gdy ukazała mu się bestia puścił się za nią, zapomniawszy o herbacie spoczywającej w torbie. Ta pozostawiona na słońcu utleniła się częściowo, uzyskując intensywny zapach. Tak nazwano ją Czarnym Smokiem na cześć myśliwego.

Oolon posiada dobroczynne działanie. Jej regularne picie wspomaga odchudzanie, poprzez proces spalania tłuszczu, reguluje przemianę materii oraz przeciwdziała niewydolności nerek i zmianom skórnym. Wspomaga pracę serca, pomaga osobom cierpiącym na egzemę, cukrzyce i nadciśnienie. Oolong dzieli się na różne typy. Liście dojrzewają w różnych miejscach, na różne sposoby. Produkowana jest w chińskich prowincjach Fuijan i Guangdong. Ceniona jest również herbata z Tajwanu.

Więcej

Oolong Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Zyskaj darmową dostawę pierwszego zamówienia:
Płatności